Bohužel, dokumentace k tvorbě Wherigo cartridgí ještě zdaleka není dokonalá. A aby to bylo ještě složitější, existuje několik verzí builderu, playery, různé platformy pro player. V tomto článku se pokusím shrnout nejrůznější informační zdroje ze kterých lze čerpat (zejména při vytváření Wherigo cartridgí)

Základním informačním zdroje jsou pochopitelně oficiální stránky Wherigo http://www.wherigo.com/ (za povšimnutí stojí skutečnost, že již více než rok tyto stránky mají v záhlaví uvedeno „Wherigo beta“ !)

Prvním doporučeným čtením začínajícího tvůrce Wherigo bude sekce Build, ve které najde zejména „Builder Tutorial“ popisující na konkrétním příkladu tvorbu jednoduché cartridge. Sám moc nedokážu posoudit užitečnost tohoto tutoriálu, protože jsem ho objevil až v okamžiku, co  jsem měl svoji první catridge hotovou. A když jsem se poté pokoušel projít si tutoriál, zdálo se mi že příliš detailně popisuje na co se má kliknout, aniž vysvětluje proč. Takže nakonec možná nejužitečnější bude to, že tutoriálová catridge je k dispozici ve „zdrojovém“ tvaru, takže ji můžete natáhnout do Builderu a sami se pokusit pochopit, jak je co realizováno, zkoušet nejrůznější modifikace, atd.

Asi nejzajímavějším informačním zdrojem (i když práce s ním je často ekvivalentní hledání jehly v kupce sena) je sekce Discuss, která vám přesměruje do podmnožiny standardního diskusního fóra Groudspeaku zaměřené na Wherigo. Tato část fóra je dále členěna na 4 podoblasti:

  • Getting Started with Wherigo
  • Playing Wherigo
  • Building Wherigo Cartridges
  • Wherigo Hardware

Pro autory je pochopitelně nejzajímavější 3. skupina, ve které jsem mj. našel odkazy na další informační zdroje (Documentation list by Users), např.

Dále jsem narazil na dva klasické maillisty:

(do obou jsem přihlášen (stačí odeslat prázdný mail na uvedené adresy), ale ani z jednoho mi v posledním půlroce nic nepřišlo)

No a poslední tip, který jsem získal od matejcika – http://wherigodev.blogspot.com/. Je to blog kde najdete pár myšlenek týkajících se spíše dalších souvisejících záležitostí, než vlastního programování cartridge.

A jako opravdu už úplně poslední  odkaz na stránky od me2d09 http://wherigo.geoteam.info/

VN:F [1.9.5_1105]
Hodnocení: 5.0/5 (celkem 1 hlas)
Kde hledat informace ?, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Sdílej s přáteli:
  • Facebook
  • Twitter
  • Digg
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks


Komentáře:
1 komentář k článku "Kde hledat informace ?"
Gelda napsal 29. 6. 2009 v 21:03

Osobně mám jednoduchou zkušenost z WIG, o kterou se velmi rád podělím :-) . Pro jedince se slabým srdcem: rozhodně ruce pryč ;-) .
Nicméně co se tvorby cartridge týče, zatím se mi jako nejstabilnější jeví psát veškeré kódy v *.lua, ideálně na Virtuálu (s ENG XPčky a NetFramework 2.0 ENG). Na tento Virtuál si nainstalujte WIG Builder a hrajte si jako o život, padá to o 80% méně než na Win XP CZ. To jest mé doporučení a základní informace :-) .


Zaslat komentář


9 - four =

Jméno: 
Email: 
URL: 
Text komentáře: